Zespół Muzyczny CREO - Katowice - Śląsk

Zespół muzyczny vs DJ?

Poinformuj znajomych!

Uroczystości weselne nie obędą się bez muzyki. Do do tego stwierdzenia nikt chyba nie może mieć najmniejszych nawet wątpliwości. Dobra zabawa może udać się tylko przy dobrej muzyce. Cała jednak reszta kwestii z tym związanych to już pole do szeregu dyskusji. Zwłaszcza dyskusji o tym jaką formę powinna mieć oprawa muzyczna na weselu. DJ czy zespół muzyczny – z tym pytaniem zmaga się wiele par młodych organizujących swoje uroczystości weselne.

Zespół muzyczny na weselu – siła tradycji

Kapela, która wykonuje znane standardy muzyczne na żywo wydaje się być nie do zastąpienia na uroczystościach weselnych. Zalety tego rozwiązania są niepodważalne. Poniżej przedstawiam zestaw tych najważniejszych.

Tradycja – w tym jednym słowie zawiera się najpoważniejszy atut zatrudnienia zespołu muzycznego na potrzeby uroczystości weselnych. Jeśli wśród zaproszonych przez Was gości weselnych znaczny odsetek stanowią osoby starsze, konserwatywne w swoich zapatrywaniach na wiele tematów, widok DJ z pewnością będzie dla nich nie do przyjęcia. Dlatego w takim wypadku nie warto eksperymentować i postawić na rozwiązania sprawdzone, towarzyszące tradycyjnemu wizerunkowi uroczystości weselnych.

Muzyka na żywo – zabawa przy zespole grającym na żywo jest bez porównania lepszym doświadczeniem niż przy utworach puszczanych z płyty. Doskonale wiedzą o tym nie tylko uczestnicy wesel ale także choćby melomani – dla nich to jak porównanie odsłuchania albumu nagranego w warunkach studyjnych do aktywnego uczestnictwa w koncercie swojego ulubionego zespołu. Muzyka na żywo to napięcie, klimat i wielkie show. To wspaniała interakcja muzyków z uczestnikami imprezy.

Oprawa całości uroczystości – lider zespołu jest jednocześnie wodzirejem całej imprezy. Wyznacza bardzo ważny rytm pomiędzy zabawą a odpoczynkiem. Potrafi w odpowiednich momentach podkręcić lub spowolnić tempo biesiady. Szybko reaguje na zachodzące na parkiecie wydarzenia. Lider zespołu poprowadzi również najważniejszy punkt imprezy – oczepiny. Warto również dodać, że zespól muzyczny – przy wykorzystaniu skromniejszego niż na scenie instrumentarium – jest w stanie przygrywać również przed samym weselem, np. przed kościołem, przed domem panny młodej czy też przy wejściu na salę weselną.

Na koniec łyżka dziegciu w beczce miodu. Zespól bez wątpienia narazi Wasz weselny budżet na większy wydatek niż w przypadku wynajęcia DJ-a. Kapela dysponuje również ograniczonym repertuarem muzycznym. Może zaistnieć sytuacja, w której nie będą w stanie zagrać konkretnego utworu na żądanie. Istnieje również ryzyko – jeśli wynajmiemy zespół o nikłym doświadczeniu i marnych umiejętnościach – niskiego poziomu wykonawstwa muzycznego. Sytuacja, w której wokalista fałszuje a zespół gra nierówno, może negatywnie wpłynąć na jakość zabawy. Istnieje również wiele opinii, które stosowane przez kapele muzyczne przerwy w graniu, zaliczają do wad. My z kolei poddajemy pod wątpliwość takie stanowisko. Uważamy, iż przerwy – zwłaszcza w tak intensywnej imprezie jaką niewątpliwie jest wesele – są nawet nie tyleż przydatne co konieczne. Zarówno członkowie kapeli jak i biesiadnicy mają bowiem wtedy trochę czasu na odsapnięcie, skosztowanie wykwintnych potraw i oczywiście na wznoszenie toastów.

DJ – odpowiedni wybór na nowoczesne wesele

Widok DJ miksującego utworu puszczane z płyty to obraz kojarzący się z nowoczesnością i ze światem młodych. Warto zastosować się do tego pierwszego skojarzenia – jeśli na Waszych uroczystościach weselnych w przytłaczającej większości gośćmi będą osoby młode, to wynajęcie DJ-a będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Do jego podstawowych zalet należy zaliczyć:

Niskie koszty – wynajęcie DJ-a to niewątpliwie znacznie mniejszy wydatek niż angażowanie całej kapeli muzycznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziecie mogli sporo zaoszczędzić, lub też uzyskane środki przeznaczyć na inne weselne wydatki.

Nieograniczony repertuar – jako, że DJ puszcza muzykę z różnego rodzaju nośników, w zasadzie nie ma ograniczeń co do możliwości jego repertuaru. W zasadzie jest w stanie odtworzyć każdy utwór jaki zapragną usłyszeć goście weselni. To niewątpliwy atut, który może mieć bardzo korzystny wpływ na stymulowanie odpowiedniej atmosfery na weselu.

Oryginalna jakość utworów – w tym wypadku nie musicie martwić się o jakość wykonania. Usłyszycie znane standardy muzyczne w ich oryginalnej wersji. Wszystkie niedociągnięcia możliwe przy zespole muzycznym – fałszowanie, pomyłki, nierówne granie – w tym wypadku ulegają całkowitej eliminacji.

DJ czy zespół muzyczny?

Jaką więc opcję oprawy muzycznej zastosować na uroczystościach weselnych? Wszystko zależy od Was, bo to przecież Wy jesteście głównymi bohaterami całego zamieszania. To Wy podejmiecie ostateczną decyzję. Naszym zdaniem jednak najważniejszym kryterium jakim powinniście się kierować przy dokonywaniu wyboru między kapelą muzyczną a DJ-em, jest średni wiek zaproszonych przez Was gości. DJ zostanie dobrze odebrany przez młodych i gotowych na nowości imprezowiczów weselnych. Kapela muzyczna to z kolei tradycyjne rozwiązanie, które przypadnie do gustu nieco starszym biesiadnikom.

Poinformuj znajomych!

Powrót do Porady

Imprezy - wesela, studniówki, sylwestra

Powrót do Porady