Zespół Muzyczny CREO - Katowice - Śląsk

Repertuar muzyczny na pierwszy weselny taniec

Poinformuj znajomych!

Pierwszy taniec to element wprowadzający w uroczystości wesele. Inicjuje biesiadę, jest swoistym zaproszeniem wysyłanym przez gospodarzy imprezy do gości weselnych by Ci rozpoczęli zabawę. To również swego rodzaju prezentacja pary młodej dla ogółu biesiadników. Dlatego bardzo istotny jest wybór odpowiedniego utworu, który będzie Wam towarzyszył podczas pierwszego weselnego tańca. Czym się kierować przy dokonywaniu tego typu selekcji? Na jaki utwór postawić?

Przede wszystkim należy przypomnieć rzecz podstawową – to Wy jesteście głównymi bohaterami wieczoru, to Wasze wesele i to Wy macie głos decydujący w tej sprawie. Nie dajcie się zwieść poradami typu „najlepsza piosenka na pierwszy taniec”. Omijajcie kanony szerokim łukiem. Postawcie na Wasze preferencje muzyczne. Tutaj możliwości macie ogromne. Możecie bowiem wybrać utwór, który towarzyszył Waszej pierwszej randce czy też pierwszemu pocałunkowi i obojgu Wam zapadł na trwałe w pamięci. Może to być również jeden z kawałków pochodzący z nurtu muzycznego, który akurat preferujecie. Taki utwór, do którego odtańczycie określony układ choreograficzny będzie wyrazem łączącej Was więzi, czymś znacznie większym i donioślejszym niż jeden z najpopularniejszych nawet utworów wykorzystywanych przy okazji pierwszego weselnego tańca. Utwór wybrany nie spośród ogólnie znanego w kulturze masowej dorobku artystycznego lecz z ze sfery muzyki niszowej, będzie również wyrazem Waszego niepospolitego gustu i nastawienia na swego rodzaju pionierskie rozwiązania. Warto dodatkowo wykupić lekcje w szkole tańca i przy pomocy specjalistów przygotować perfekcyjny układ choreograficzny do wybranego przez Was utworu. Dzięki takiemu podejściu możecie wręcz olśnić gości weselnych pierwszym tańcem. Z pewnością będą zachwyceni.

Oczywiście zakładamy również taką możliwość, że jednak nie macie takiego swojego ulubionego motywu muzycznego, albo zwyczajnie jesteście zbyt zajęci ogółem przygotowań do uroczystości weselnych i kwestię pierwszego tańca chcielibyście rozwiązać szybko i bezboleśnie. W tym wypadku oczywiście możecie skorzystać z ogólnie przyjętych standardów muzycznych najczęściej wykorzystywanych przy okazji pierwszego tańca weselnego. Do tego typu utworów muzycznych zaliczmy przykładowo „You are so beautiful” Joe Cockera, „Only You” zespołu The Platters, „Time of my life” z niezapomnianego filmu Dirty Dancing czy też „Can’t help falling in love” Elvisa Presleya. Jeśli zaś chcecie wykorzystać dorobek artystyczny rodzimych muzyków, możecie wybrać Lady Pank i ich ponadczasowy hit „Zawsze tam gdzie ty”. To tylko nieliczne przykłady otworów, które swoim klimatem i przesłaniem idealnie pasują jako tło muzyczne dla Waszego pierwszego weselnego tańca.

I na koniec artykułu poruszę jeszcze jedną bardzo istotną kwestię. Niezależnie od tego na jaki wariant się zdecydujecie – czy wybierzecie utwór niszowy, czy też skorzystacie z weselnych standardów muzycznych – musicie ten wybór uzgodnić z zespołem muzycznym, który będzie przygrywał na Waszych uroczystościach weselnych. Dlatego bardzo ważne jest aby kapelę znaleźć odpowiednio wcześniej. Wtedy należy odbyć konsultacje z liderem zespołu odnośnie motywu muzycznego jaki pragniecie wykorzystać do pierwszego tańca. Warto też umówić się na serię prób przedweselnych. Dzięki nim podczas pierwszego weselnego tańca będziecie tryskać pewnością siebie i wykonacie perfekcyjny układ choreograficzny pod wybrany przez Was utwór muzyczny.

Poinformuj znajomych!

Powrót do Porady

Imprezy - wesela, studniówki, sylwestra

Powrót do Porady