Zespół Muzyczny CREO - Katowice - Śląsk

Pierwszy taniec weselny

Poinformuj znajomych!

Pierwszy taniec weselny to punkt uroczystość urastający wręcz do wymiaru symbolicznego. To moment inicjujący zabawę, swego rodzaju zaproszenie do biesiady. To również jeden z tych etapów uroczystości, kiedy uwaga gości weselnych jest maksymalnie skupiona na parze młodej. Dlatego też tak istotny jest wybór odpowiedniego utworu muzycznego i zaprezentowanie na jego tle olśniewającego układu choreograficznego. Kwestia wyboru właściwego utworu muzycznego to temat rzeka i została przez nas wyłuszczona w artykule "Repertuar muzyczny na pierwszy weselny taniec". W tym tekście zaś postaramy się bardziej naświetlić sprawę pierwszego tańca weselnego od strony czysto technicznej.

Standardy taneczne

To chyba ostatnimi czasu bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzysta wiele par młodych. Możliwości wyboru przed jakim stają są niezwykle ogromne. Mogą czerpać z bardzo bogatego dorobku rozrywkowego – rumba, czacza, tango, swing także walc wiedeński lub angielki. To tylko niektóre standardy, z których możecie skorzystać. Możecie dokonywać selekcji w różnych rytmach, tempach, klimatach. Wszystko zależy od Waszego gustu i umiejętności tanecznych

A może coś oryginalnego?

Jest inna możliwość, naszym zdaniem znacznie ciekawsza. Zakładamy, że wygraliście utwór mało znaczy, zaczerpnięty z niszowego dorobku kultury muzycznej. Warto w tym wypadku wysilić się również na jakiś oryginalny układ choreograficzny. Całość może dać niesamowity efekt, który zapadnie w pamięci biesiadników weselnych.

Szkoła tańca

Niezależnie od tego na jaki wariant się zdecydujecie – czy będzie to taneczny standard czy też układ całkowicie nowatorski – skorzystanie z pomocy profesjonalnych tancerze będzie dla Was niezwykle owocne. Przede wszystkim w szkole tańca uzyskacie garść fachowych wskazówek odnośnie wyboru odpowiedniego standardu tanecznego. Jeśli już podejmiecie decyzje odnośnie tańca, który będziecie chcieli zaprezentować na weselu, czeka Was wiele godzin nauki pod okiem profesjonalistów. Dzięki takiemu przygotowaniu będziecie w stanie perfekcyjnie odtańczyć określony standard.

Jeszcze większe znaczenie będzie miała pomoc profesjonalistów w wypadku, gdy zdecydujecie się na bardziej oryginalne rozwiązanie. Instruktorzy ze szkoły tańca mogą bowiem wykreować całkowicie nowatorski i niepowtarzalny układ choreograficzny pod wybrany przez Was utwór muzyczny. Myślę, że wytrawni fachowcy ze szkoły tańca z większym entuzjazmem przyjmą takie właśnie zlecenie, w którym będą mogli stworzyć coś zupełnie nowego i niepowtarzalnego.

Trening czyni mistrza

Pierwszy taniec weselny powinien trwać – w najczęściej spotykanych opiniach instruktorów – od 2,5 do 3,5 minut. Aby perfekcyjnie zatańczyć w tak krótkim czasie potrzeba paradoksalnie wielu godzin żmudnych ćwiczeń. Zaleca się aby naukę pod pierwszy taniec weselny rozpocząć najpóźniej z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem. To czas, w którym zyskamy niezbędne umiejętności i nabędziemy pewności siebie na parkiecie. Warto również niektóre chociaż próby przeprowadzić na sali, która będzie główną areną naszych uroczystości weselnych. To również da pewien ogląd sytuacji naszemu instruktorowi tańca. Znając wymiary sali, jej specyfikę i docelowy rozstaw miejsc siedzących względem parkietu i sceny, będzie mógł optymalnie rozplanować układ choreograficzny względem dostępnej dlań przestrzeni.

Poinformuj znajomych!

Powrót do Porady

Imprezy - wesela, studniówki, sylwestra

Powrót do Porady