Zespół Muzyczny CREO - Katowice - Śląsk

Jak wybrać dobry zespół muzyczny na wesele?

Poinformuj znajomych!

Uroczystości weselne to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Ktoś kto miał przyjemność w nich uczestniczyć – zarówno jako ich główny bohater jak i gość – z pewnością wskaże na ich unikalny klimat. Kolorytu całej imprezie bez wątpienia nadaje kapela weselna. To ona wybija rytm zabawy i określa jej charakter. Najważniejszy wpływ na trzymanie odpowiedniego pulsu biesiady ma lider zespołu, który jest jednocześnie wodzirejem. Jego charyzma, umiejętności showmana, interakcja z biesiadnikami to czynniki, od których zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. Dlatego też tak istotną kwestią przed jaką stają wszystkie pary młode organizujące uroczystości weselne, jest znalezienie odpowiedniego zespołu muzycznego. Warto temu zagadnieniu poświęcić więcej czasu i zaangażowania. Czym więc się kierować przy dokonywaniu tak istotnego wyboru? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dalszej części artykułu.

Nie za dużo, nie za mało – paląca kwestia kosztów

Wydaje się, że - wobec tego o czym wspomnieliśmy w pierwszej części artykułu – kwestia cen jakie dyktują muzyczne zespoły weselne nie powinna być najistotniejsza. Niestety jednak wiemy, że każdy budżet – nawet ten, który zgromadziliście aby zorganizować własne wesele – jest ograniczony. Dlatego też zanim rozpoczniecie poszukiwania odpowiedniej kapeli, powinniście wstępnie określić jaką sumę jesteście wstanie przeznaczyć na ten właśnie punkt wydatków w budżecie weselnym. Warto jednak pamiętać by w tym wypadku z wielkim wyczuciem stosować kryterium ceny do jakości. Oszczędzanie za wszelką ceną to prosta droga do wynajęcia słabej kapeli i zrujnowania całych uroczystości. Jednakże przepłacanie też nie jest konieczne. Opinie co do właściwego zakresu cenowego dla dobrej kapeli weselnej są znacznie rozbieżne. My stoimy na stanowisku, że wynajęcie dobrego zespołu muzycznego to wydatek rzędu od 800 zł wzwyż.

Doświadczenie zespołu weselnego

Oczywiście mamy tutaj na myśli konkretne doświadczenie w występach właśnie na uroczystościach weselnych. Ma to o tyle duże znaczenie, że wesela charakteryzują się specyficzną atmosferą, której nie wszyscy muzycy są w stanie sprostać. Przede wszystkim to częsta interakcja z uczestnikami biesiady weselnej, stałe podkręcanie tempa imprezy poprzez nawoływanie do zabawy czy też toastów. To lider zespołu – wodzirej odpowiada za utrzymanie odpowiedniego rytmu zabawy i odpoczynku. To również kapela weselna prowadzi najważniejszy punkt uroczystości weselnych – oczepiny. Do wykonywania tego typu zadań potrzeba specjalnych umiejętności, które można nabyć poprzez lata występów na biesiadach weselnych. Doświadczeni muzycy weselni doskonale również wiedzą jaki repertuar wykonuje się na tego typu imprezach. Są także gotowi na nieoczekiwane sytuacje – potrafią wyjść poza swój program i zagrać utwór „na życzenie” i reagują na wydarzenia zaistniałe na parkiecie.

Gdzie rozpocząć poszukiwania kapeli weselnej?

Oczywiście w internecie. Każda poważna kapela weselna, która chce zaprezentować swoje umiejętności i tym samym otrzymywać kolejne zlecenia, powinna posiadać własną stronę internetową. To tutaj powinniście uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat danego zespołu weselnego – jakie stosują instrumentarium, jaki wykonują repertuar, jakim doświadczeniem mogą się pochwalić itp. Oczywiście na stronie internetowej kapeli weselnej powinniście również znaleźć pliki audio lub najlepiej video, na których zespół prezentuje swoje możliwości. Bogatym źródłem wiedzy o danej formacji muzycznej będą również opinie byłych klientów. Te wszystkie informacje pozwolą Wam na dokonanie wstępnej selekcji i zawężenie wyboru do paru zespołów. Następnie pozostają już konkretne rozmowy telefoniczne i spotkanie z muzykami.

Poinformuj znajomych!

Powrót do Porady

Imprezy - wesela, studniówki, sylwestra

Powrót do Porady